Soutěže 2019

VÝSLEDKY

MÁSTR ŠÉF VULCANUS GRIL LITOMYŠL

Sobota 18. 5. • 12.00 – 13.30 • koutek Vulcanus Gril na Smetanově náměstí

Utvořte maximálně tříčlenný tým a nejpozději do 15. května se přhlašte a potvrďte, že Češi jsou v grilování naprostými mistry. Porota po 1,5 hodině grilování v koutku Vulcanus Gril určí tým, který se daného úkolu zhostí nejlépe.

Přihlášku pošlete na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Přihlášky zasílejte nejpozději do 15. května.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   Propozice

O KOTLÍK STAROSTY LITOMYŠLE

Sobota 18. 5. • 10.00 – 15.00 • Toulovcovo náměstí

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše "O kotlík starosty Litomyšle"

Vaření kotlíkového guláše na otevřeném ohni je zvláštní obor gastronomie, spojující kuchařské umění s pohodou, dobrou náladou a recesí. Do soutěže se hlásí vždy parta přátel, jejichž záměr není jen uvařit vynikající jídlo, ale užít si při vaření spoustu legrace a pobavit publikum. Proto hraje důležitou roli také výzdoba stánku, oblečení kuchařů, někdy je součástí vaření i kulturní program. Kotlík od starosty Litomyšle získá nejnápaditější družstvo s nejlepším gulášem.

Přihlášku pošlete na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 775 99 88 69
Přihlášky zasílejte nejpozději do 11. května 2019.

Registrace   Propozice

SVÍČKOVÁ OPEN

Sobota 19. 5. 2019 • 10.00–11.00 • stánek Svíčková OPEN - Smetanovo náměstí

Jste si jisti, že vaše svíčková je nejlepší na světě? Zkuste to! Přineste uvařenou svíčkovou omáčku bez masa a knedlíků do našeho stánku. Vítěz získá kurz vaření v profesionálním kuchařském studiu. Do soutěže bude přijato max. čtrnáct vzorků.

Registrace   Propozice

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ BÁBOVKU

Neděle 19. 5. • 11.00 – 12.00 • Smetanovo náměstí

Hospodyňky, přineste upečenou soutěžní bábovku i s receptem do stánku Sboru paní a dívek a Smetanově náměstí. Vyhlášena bude Nejhezčí, Nejchutnější a Celkově nejlepší.

Propozice 

KUCHAŘSKÉ KLÁNÍ TÝMŮ ODBORNÝCH ŠKOL

Sobota 18. 5. • 12.00–17.30 • stánek vedle hlavního pódia

V kuchařském souboji se utkají žáci gastronomických škol napříč republikou. Zápolení bude přihlížet odborná porota složená především ze zástupců Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Propozice

RETTIGOVÁ ZNOVU VE ŠKOLE

Pondělí 13. - pátek 17. května

S jídly moderní české kuchyně, připravenými podle motta a tématu gastroslavností, se budou setkávat také žáci ve školních jídelnách Scolarest. Od pondělí 13. do pátku 17. května bude vždy jeden chod označený logem slavností a strávníci za jeho konzumaci obdrží razítko na soutěžní hrací kartu. Kartu s razítky soutěžící odevzdá v sobotu 18. května mezi 11. a 14. hodinou do infostánku na Smetanově náměstí. Vítěz vylosovaný z odevzdaných soutěžních karet vyhraje POBYT V JINDŘICHOVĚ HRADCI na 1 noc pro celou svoji rodinu v Penzionu a restauraci Černej pták (2 dospělí + 2 děti). Zároveň budou zajištěny volné vstupy do Domu gobelínů, Výstavního domu Stará radnice a Muzea fotografií. V místním informačním centru obdrží také dárek od města.

A všichni, kdo se osobně zúčastní vyhlášení vítězů 18. května na Smetanově náměstí, se podělí o OBROVSKÝ DORT, který přirpaví společnost Scolarest!

JAK UTEKLA ZVĚŘINA MAGDALENĚ Z TALÍŘE

Čtvrtek 2. - pátek 10. května

Od 2 do 10. května budou mít návštěvníci Rettigovky možnost hlasovat pro soutěžní obrázky. Zvítězí obrázek s největším počtem hlasů. Obrázky bude hodnotit také odborná porota.