Soutěže

ZAPOJTE SE DO NAŠICH KULINÁŘSKÝCH KLÁNÍ

RETTIGOVÁ ZNOVU VE ŠKOLE

Pondělí 18. - pátek 22. května

S jídly moderní české kuchyně, připravenými podle motta a tématu gastroslavností, se budou setkávat také žáci ve školních jídelnách Scolarest. Od pondělí 18. do pátku 22. května bude vždy jeden chod označený logem slavností a strávníci za jeho konzumaci obdrží razítko na soutěžní hrací kartu. Kartu s razítky soutěžící odevzdá v sobotu 23. května mezi 11. a 14. hodinou do infostánku na Smetanově náměstí. Vítěz vylosovaný z odevzdaných soutěžních karet vyhraje výlet pro celou rodinu.

A všichni, kdo se osobně zúčastní vyhlášení vítězů 23. května na Smetanově náměstí, se podělí o OBROVSKÝ DORT, který připraví společnost Scolarest!

O KOTLÍK STAROSTY LITOMYŠLE

Sobota 23. 5. • 10.00 – 15.00 • Toulovcovo náměstí

Soutěž ve vaření kotlíkového guláše "O kotlík starosty Litomyšle"

Vaření kotlíkového guláše na otevřeném ohni je zvláštní obor gastronomie, spojující kuchařské umění s pohodou, dobrou náladou a recesí. Do soutěže se hlásí vždy parta přátel, jejichž záměr není jen uvařit vynikající jídlo, ale užít si při vaření spoustu legrace a pobavit publikum. Proto hraje důležitou roli také výzdoba stánku, oblečení kuchařů, někdy je součástí vaření i kulturní program. Kotlík od starosty Litomyšle získá nejnápaditější družstvo s nejlepším gulášem.

   Propozice

SVÍČKOVÁ OPEN

Sobota 23. 5. • 10.00–11.00 • stánek Svíčková OPEN - Smetanovo náměstí

Jste si jisti, že vaše svíčková je nejlepší na světě? Zkuste to! Přineste uvařenou svíčkovou omáčku bez masa a knedlíků do našeho stánku. 

   Propozice

KUCHAŘSKÉ KLÁNÍ TÝMŮ ODBORNÝCH ŠKOL

Sobota 23. 5. • 12.00–17.30 • stánek vedle hlavního pódia

V kuchařském souboji se utkají žáci gastronomických škol napříč republikou. Zápolení bude přihlížet odborná porota složená především ze zástupců Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Propozice

SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ BÁBOVKU

Neděle 24. 5. • 11.00 – 12.00 • Smetanovo náměstí

Hospodyňky, přineste upečenou soutěžní bábovku i s receptem do stánku Sboru paní a dívek a Smetanově náměstí. Vyhlášena bude Nejhezčí, Nejchutnější a Celkově nejlepší.

Propozice